-Jetë dhe Stil

E pabesueshme/ Zbulohet diamanti më i çmuar, kushton 70 milionë dollarëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 02:00 - 05/05/16 |
b.f

E quajtur si një nga gjetjet më të shkëlqyera të shekullit, “Sotheby” është duke ofruar një diamant 1.109 karat. Ajo do të shfaqet në një ankand të pavarur në Londër më dt 29 qershor.

Ky ankand ka pohuar se do të jetë diamanti më i çmuar dhe karati më i lartë i zbuluar ndonjëherë përgjatë një shekulli.

Ky diamant mban emrin :”Lesedi la Rona” dhe mendohet të kushtojë plot 70 milionë dollarë. Ka masën e një topi tenisi dhe me një moshë 2.5-3 vjeçare.

Burimi: Forbes/ Përshtati për Opinion.al/ Adela Zeneli

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas