-Jetë dhe Stil

Video/Angela Merkel refuzon një shtrëngim duarsh me Ursula von der Leyen


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:36 - 24/10/21 |
Opi Nion

Angela Merkel, kancelarja në largim e Gjermanisë, është treguar e kujdesshme dhe nuk ka preferuar të afrojë dorën e saj me Presidenten e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen.

Ashtu sikurse është bërë zakon tashmë në kohët e Covid, Merkel ka zgjatur vetëm grushtin, ndërkohë që bashkatdhetarja e saj është afruar për një shtrëngim duarsh në një samit në Bruksel, që ndoshta do të jetë dhe i fundit për kancelaren në largim./Opinion.al

Pas