Kronikë

Lojëra të paligjshme, policia arreston punonjësin e lokalit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:36 - 24/10/21 |
Opi Nion

Një person është arrestuar nga Policia e Tiranës, pasi në lokalin ku punonte kushte aktivitet të lojërave të fatit. Ndërkohë, autoritetet bëjnë me dije se pronari i lokalit është shpallur në kërkim.

I arrestuari është identifikuar me inicialet E. X, 47 vjeç , ndërsa pronari i lokalit është shtetasit B. H, 36 vjeç.

Këta shtetas në bashkëpunim me njëri-tjetrin merreshin me veprimtarinë e kunderligjshme të ushtrimit të aktivitetit në fushën e lojërave të fatit, me ane të aplikacioneve në aparatet celulare, tableta, kompjutera si dhe duke përshtatur ambiente për lojëra fati.

Gjatë kontrollit në lokal, shërbimet e Policisë sekuestruan 4 makineri për vendosjen e xhetonave, një shumë e konsiderueshme parash, disa kompjutera dhe sende të tjera të kundërligjshme.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprat penale “Organizim i llotarive të palejuara,”Vënia në dispozicion e lokaleve për lojëra të palejuara,” “Fshehje të ardhurash” dhe “Mospagim taksash dhe tatimesh”.

Pas