Bota

Video/4-vjeçarja në mes të detit mbi kamerdare, si u shpëtua nga trageti


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:02 - 26/08/20 |
Opi Nion

Nja vajzë 4 vjeçare që i ishte shkëputur vëmendjes së prindërvve dhe ka përfunduar në det të hapur, është shpëtuar mrekullisht nga një target.

Ngjarja ka ndodhur dy ditë më parë në Antirrio të Greqisë, kur vogëlushja e hipur mbi një kamerdare në formën e njëbrirëshit është shtyrë nga deti duke u larguar nga bregu.

Prindërit e saj kanë njoftuar autoritetet portuale të cilat kanë kontaktuar me kapitenin e tragetit “Salaminomachos”, Grigoris Karnesis.

Ekuipazhi i tragetit ka ulur shkallën dhe ka lejuar që rrymat ta afrojnë vajzën pranë tyre, duke arritur më pas ta tërheqin kamerdaren në bord. Një anëtar i ekuipazhit tha se vajza ishte shumë e trembur./Opinion.al

 

 

Pas