Bota

Shpërthim në një godinë në Moskë, tre kate në flakë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:43 - 26/08/20 |
Opi Nion

Sirena alarmi janë dëgjuar në Moskë, ndërsa një shpërthim gazi ka ndodhur në një ndërtesë në kryeqytetin rus. Si pasojë tre kate të saj u përfshinë nga flakët.

Sipas raportimeve të para, shpërthimi ndodhi në një ndërtesë 5 katëshe në perëndim të kryeqytetit.

Forca ushtarake dhe brigadat e zjarrfikësve të mbërritura në zonë po kryejnë evakuimin e banorëve. Sipas sputnik, 13 persona janë evakuar, ndërsa nuk raportohen ende të lënduar./Opinion.al

Pas