Bota

VIDEO/ 11 Shtatori, momentet dramatike kur avioni godet Kullat Binjake


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:45 - 11/09/20 |
el ida

Shtetet e Bashkuara, por edhe mbarë bota përkujtojnë sot 19-vjetorin e sulmeve të 11 shtatorit 2001.

Nju Jorku, do të zhvillojë ceremoninë vjetore të përkujtimit të gati 3,000 personave, që humbën jetën si pasojë e sulmit më të madh terrorist në historinë amerikane, përmes një minuti heshtjeje në kohën e saktë kur xhihadistët e Al-Kaidës kanë sulmuar me dy aeroplanë, kullat e Qendrës Botërore të Tregtisë.

Më poshtë disa nga momentet dramatike, thuajse në kufijtë e të pabesueshmes të filmuara asokohe nga kamera amatore por dhe nga mediat më prestigjioze ndërkombëtare, kur një avion godet Kullat Binjake.

Pas