Aktualitet

Kapshticë, mbyllet kufiri pas plotësimit të kuotës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:51 - 11/09/20 |
Opi Nion

Pak orë pas hapjes së kufirit është plotësuar kuota personave që mund të kalojnë në tokën greke dhe për këtë arsye mbi 100 qytetarë nuk kanë mundur të kalojnë kufirin.

Emigrantët që u bllokuan ditën e enjte në Kapshticë kanë kaluar të gjithë, ndërsa ata që erdhën gjatë mëngjesit e gjetën kuotën të plotësuar.

Një pjesë e emigrantëve janë kthyer pas nga policia kufitare,për shkak të mungesës së testit Covid, por edhe formularit PFL, për të cilën shumë qytetarë thonë se nuk kanë qenë në dijeni.

Emigrantët e bllokuar në tokën neutrale janë në pritje të një zgjidhje nga autoritetet e kufirit./ Opinion.al

Pas