Aktualitet

Vetingu/ Konfirmohet në detyrë prokurori i njohur Adnan Xholi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:08 - 16/10/18 |
b.f

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit konfirmoi në detyrë prokurorin Adnan Xholi. Ai është prokuror pranë Prokurorisë së Përgjithshme që nga viti 2013. Më herët ai ka punuar si prokuror i Prokurorisë së krimeve të rënda. Ai është pretendent për në SPAK.

Vendimi u dha nga trupa gjykuese e vetingut; Brunilda Bekteshi, Valbona Sanxhaktari dhe Suela Zhegu.

Vetë Xholi ishte i pranishëm në seancën e sotme dhe të mëparshmen. Gjatë seances degjimore, Xholi do të shprehej:

“Kam hetuar disa nga krimet më të rënda të ndodhura në Shqipëri. Kam hetuar emra të njohur të botës së krimit. Kam kërkuar disa dënime me burg përjetë. Kam sekuestruar miliona euro pasuri të mafias. Kam hetuar bandën e Lushnjes, bandën e Durrësit, po ashtu dhe degë të Sacra Corona Unita”.

Pas