InstaBIZ

Olti Curri për aktoren shqiptare: Amerika ka Meryl Streep, ne këtë grua


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:30 - 16/10/18 |
el ida

Dita e djeshme ka kaluar mes lumturisë dhe urimeve të shumta nga miqtë dhe kjo pasi një nga aktoret më simbol të kinematografisë ka festuar ditëlindjen.

Bëhet fjalë për divën e skenës, Yllka Mujo. E njohur për realizimin e një seri filmash nga më të suksesshmit që kanë ngelur në memorien e shqiptarëve.

Olti Curri e ka uruar me një foto të postuar në Instastory.

“Happy Birthday Yllka Mujo. Nëse Amerika ka Meryl Streep, Itali ka Anna Magnani, fatmirësisht ne kemi këtë grua”.

 

Pas