Kronikë

Vermosh/ Përmbyset minibusi me 20 pasagjerë, 2 të lënduarBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:11 - 07/08/22 |
Opi Nion

Një aksident rrugor është regjistruar pasditen e sotme, ku një minibus me rreth 20 pasagjerë është përmbysur në rrugën e Vermoshit.

Ngjarja ka ndodhur në zonën e njohur “Rruga për Stare”, në afërsi të Rrapshes së Hotit, ku si pasojë kanë mbetur të plagosur 2 persona.

Dy të lënduarit janë transportuar në spital për ndihmë mjekësore.

Ndërkohë, në vendngjarje ka shkuar policia dhe ka nisur hetimet për shkakun e këtij aksidenti./Opinion.al

 

Pas