Kronikë

Vëllezërit shqiptarë vrasin një 53-vjeçar, njëri prej tyre i lidhur me vajzën e viktimësBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:17 - 25/10/22 |
Opi Nion

Një ngjarje e rëndë që përfundoi me vdekjen e një 53-vjeçari ka ndodhur në Halkidiki të Greqisë.

Sipas  protothema.gr, gjithçka ka ndodhur rreth orës 22:00 të së enjtes, 20 tetor kur dy vëllezër nga Shqipëria, 27 dhe 47 vjeç janë përfshirë në një konflikt me viktimën, djalin e tij 24 vjeç dhe vajzën 18 vjeçare.

Në një moment, 27-vjeçari ka goditur me thikë 24-vjeçarin dhe ka shtyrë të renë me të cilën dyshohet se ka qenë në një lidhje, ndërsa vëllai i tij ka goditur me sëpatë në gjoks 53-vjeçarin, duke i shkaktuar këtij të fundit vdekjen.

53-vjeçari u transportua me autoambulancë në spitalin më të afërt të zonës, por fatkeqësisht për të ishte vonë pasi u konstatua nga mjekët se kishte ndërruar jetë.

Dy vëllezërit e moshës 27 dhe 47 vjeç u arrestuan të nesërmen nga oficerët e policisë së Departamentit të Sigurisë Poligyros dhe u dërguan në Prokurorinë e Polygyros.

Pas