Aktualitet

Emri/Kokainë, municion luftarak dhe pistoletë me selinciator, arrestohet 34-vjeçariBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:23 - 25/10/22 |
Opi Nion

Një 34-vjeçar është arrestuar ditën e sotme nga policia e Pogradecit pasi akuzohet se shpërndante kokainë me motor.

Mësohet se në pranga ka rënë Arjon Olldashi, banues në Pogradec.

Sipas policisë, arrestimi i tij u bë në lagjen nr. 1 në Pogradec, gjatë kohës që autori po lëvizte me një motor tip “Suzuki”.

Gjatë kontrollit fizik, 34-vjeçarit iu gjetën dhe iu sekuestruan 4 doza me kokainë dhe një shumë lekësh, që dyshohet se e ka përfituar nga shitja e lëndës narkotike.

Ndërkohë, gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e të riut u gjetën dhe sekuestruan:1 pistoletë me silenciator, 1 krehër me 9 fishekë, 2 thika, rreth 40 gramë kokainë, 1 peshore elektronike, 19 aparate celulare dhe 2300 euro.

34-vjeçari akuzohet për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit” dhe “Prodhimi, mbajtja, blerja apo shitja pa leje e armëve të ftohta”./Opinion.al

Pas