Aktualitet

Vëllai i terroristit kosovar, kërcënon gazetarët : “Ikni se ju vrava”


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:02 - 02/12/15 |
root

“Do t’ju vdes në grushta. Ikni shpejt ose ju mbyta në grushta”. Me këto fjalë kërcënuese i është drejtuar gazetarëve të “Neës Mediaset”, Enrico Fedoçi dhe trupës së tij vëllai i kosovarit Samet Imishiti, i arrestuar një ditë më parë nën akuzën e nxitjes së terrorizmit dhe nxitjes raciale.

Operacioni u zhvillua njëkohësisht në Itali dhe Kosovë. “Nuk dua të flas për vëllain tim” – thotë ai pas kërcënimeve. Më pas shton: “Jam një njeri i lirë dhe mund të dal garant për të se është një djalë punëtor dhe që punon çdo ditë nga ora 5 e mëngjesit në 6 të mbrëmjes”. /Lapsi.al

Në linkun e mëposhtëm do të gjeni videon:

http://ëëë.video.mediaset.it/video/tgcom24/ultimi_arrivi/il-fratello-del-terrorista-al-nostro-inviato-vi-ammazzo_579156.html

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas