Aktualitet

Vdekja e Lear Kurtit, Rrumbullaku: Repsektoni punën e Policisë, nuk janë të vërteta…Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:37 - 25/10/22 |
Opi Nion

Rasti i vdekjes së 32-vjeçarit Lear Kurti pas ndalimit nga Policia, ka shkuar dhe në Komisionin e Sigurisë.

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku kërkon që të respektohet puna e Policisë, teksa shtoi se jo të gjitha informacionet që publikohen në media lidhur me vdekjen e rë riut janë të vërteta.

“Nuk jam përgjigjur komisionit se kam qenë me shërbim në SHBA. Kërkesat e deputetëve për Lear Kurtin jam i gatshëm brenda 48 orëve të vij të përgjigjem, edhe për rastin e  Rashës mund t’ju përgjigjem. Jo gjithçka që thuhet në media është reale. Respektoni mundin e gjakun e policëve”,-tha Rrumbullaku./ Opinion.al

Pas