Aktualitet

Vdekja e 7-vjeçares, Berisha ndez qiri tek KryeministriaBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:18 - 04/08/22 |
Opi Nion

Protestuesit i janë drejtuar Kryeministrisë ku kanë ndezur dhe qiri në kujtim të 7-vjeçares që u vra në Potam të Himarës pasi u përplas nga një skaf që drejtohej nga komisari Arjan Tase.

Ndër qytetarët që ndezi qiri ishte dhe kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha i cili u shpreh më herët se për këtë rast duhet të kishte dhënë dorëheqjen ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi.

Qytetarët protestuan fillimisht para Ministrisë së Brendshme, ndërsa tani ndodhen para Kryeministrisë.

Pas