Kronikë

Vdekja e 4 turistëve në Qerret, hetimi regjistrohet si vrasje


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:01 - 18/10/21 |
Opi Nion

Vdekja e katër turistëve rusë është regjistruar për veprën penale të vrasjes.

Sipas abc news materialet hetimore për vdekjen e 4 turistëve rusë janë regjistruar në një procedim pa emër për “Vrasje”.

Grupi hetimor pas mbledhjes së zhvilluar sot, vendosi të regjistrojë hetimin nën këtë akuzë, pavarësisht se nuk kanë dalë në një përfundim, pasi janë në pritje të përgjigjes së analizave të ujit si dhe autopsisë së trupave të katër viktimave.

Ngjarja tragjike ndodhi mbrëmjen e të premtes, rreth mesnatës dhe viktimat janë çifti Natalia Burenkova, 58 vjeçe, Sergei Burenkov, 60 vjeç, dhëndri i tyre, Nikita Belousov, 37 vjeç, dhe vajza e tyre, Ekaterina Burenkova, 31 vjeçe. Katër familjarët janë gjetur të pajetë në pishinën dimërore të hotelit.

Ndërkohë hetimet po ndiqen edhe nga punonjës të ambasadës ruse në Tiranë./Opinion.al

 

 

Pas