Kronikë

Vdekja e 20-vjeçares pasi lindi, reagon spitali: Pati komplikacione


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:36 - 13/11/20 |
Al Do

Spitali i Gjirokastrës ka reaguar zyrtarisht në lidhje me humbjen e jetës së 20-vjeçares, Klea Muxhaj, mbrëmjen e djeshme.

Sipas spitalit, e reja ka sjellë në jetë foshnjen e saj shëndoshë e mirë por pas ndërhyrjes operatore, ka patur komplikacione të rënda dhe nuk ka mundur të mbijetojë.

Megjithëse nuk jepen detajet për natyrën e komplikacioneve, në njoftimin e spitalit thuhet gjithashtu se pritet të kryhet ekspertiza mjekoligjore.

Njoftimi i plotë i Spitalit të Gjirokastrës

Spitali Rajonal i Gjirokastrës i shpreh ngushëllimet familjarëve për humbjen e të ndjerës, 20 vjeçares me inicialet K.M., e cila është trajtuar në këtë spital mbrëmjen e djeshme.

Menjëherë sapo është paraqitur në spital 20 vjeçarja është asistuar nga mjekët dhe ka sjellë në jetë foshnjen e saj shëndoshë e mirë.

Pas ndërhyrjes operatore, e reja ka patur komplikalcione të rënda dhe megjithë përpjekjet e mëdha të stafit mjekësor nuk ka arritur të mbijetojë.

Pritet të kryhet ekspertiza mjekoligjore për ngjarjen.

Spitali i Gjirokastrës siguron qytetarët që stafi i kualifikuar i spitalit tonë është në shërbim 24/7 për pacientët./ Opinion.al

Pas