Sport

Vazhdon “historia e dashurisë”, Benzema rinovon kontratën me Real Madrid


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:56 - 20/08/21 |
Opi Nion

Shumë yje janë larguar shumë në dekadën e fundit, por Real Madrid nuk mund të bëjë dot pa Karim Benzema!

Francezi do vazhdojë të qëndrojë te “blancos” përtej sezonit të ardhshëm, teksa ‘historia e dashurisë’ 13-vjeçare do të vijojë.

Bëhet me dije se kontrata skadonte pas një viti, por palët kanë arritur akordin për zgjatjen e saj. Ashtu siç ishte paralajmëruar, Real Madrid njoftoi zyrtarisht rinovimin me kapitenin e ri të ekipit “Los Blancos”.

33-vjeçari ka firmosur edhe për një vit tjetër dhe tanimë kontrata e re do të skadojë në vitin 2023. Benzema është një ndër lojtarët më të rëndësishëm të Realit duke marrë dhe shiritin e kapitenin.

Sulmuesi u transferua në vitin 2009 nga Lyon, duke u bërë shënuesi i pestë më i mirë në historinë e madrilenëve me 281 gola në 12 vite. Edhe në ndeshjen e paë të kampionatit Benzema la gjurmë, duke shënuar dy gola në fitoren 4-1 ndaj Alaves.

 

 

Pas