Aktualitet

Vatër zjarri në Memaliaj, shpërthejnë municionet luftarake nga flakët


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:09 - 12/08/21 |
Opi Nion

Pasditen e sotme është regjistruar një vatër zjarri në Memaliaj, ku flakët kanë përfshirë një sipërfaqe pyjore.

Sipas “News 24” në zonën ku ndodhet vatra e zjarrit janë dëgjuar shpërthime të municioneve luftarake.

Ndërkohë, forcat zjarrfikëse kanë mbërritur në vendin e ngjarjes dhe po punojnë për shuarjen e flakëve, por terreni malor e bën të vështirë punën e tyre. Zjarrfikësit kanë mobilizuar forcat për të mbajtur zjarrin larg banesave./Opinion.al

Pas