Aktualitet

Vala e të nxehtit pushton Shqipërinë, ISHP-qytetarëve: Konsumoni lëngje


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:30 - 22/06/21 |
Opi Nion

Instituti i Shëndetit Publik ka reaguar ditën e sotme për valën e të nxehtit afrikan që ka pushtuar Shqipërinë.

ISHP i ka këshilluar qytetarëve të marrin masa në këto ditë vere të nxehta, për të mbrojtur shëndetin e tyre por edhe të familjarëve të tyre.

Ditën e sotme, ISHP iu ka kërkuar qytetarëve të shmangin daljet gjatë pikut të të nxehtëtit nga ora 11:00-17:00 .

Të konsumojnë sa më shumë lëngje dhe ujë, si dhe të veshin rroba të lehta e të ushqehen me zarzavate apo ushqime që kanë sasi të lartë uji./Opinion.al

Pas