Aktualitet

Vala e kthimeve, 160 azilantë vijnë nesër nga Gjermania


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:25 - 04/11/15 |
b.f

TIRANE- Një avion me 160 azilantë shqiptarë do të ulet nesër në Rinas. Lajmi bëhet i ditur nga autoritetet gjermane. Ndërsa një ditë më pas, janë përcaktuar dy avionë përkatësisht me 60 dhe 188 azilkërkues që do të riatdhesohen.Autoritetet gjermane kanë publikuar një grafik të fluturimeve drejt Shqipërisë deri në riatdhesimin e të gjithë personave.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas