Sociale

Vaksinohet ish-anëtari i Byrosë:Kina na ndërtoi uzinat kur u prishëm me BS


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:13 - 28/03/21 |
Opi Nion

Shqipëria ka nisur të dielën fushatën e vaksnimit masiv për popullatën e moshës mbi 70 vjeç, pas mbërritjes nga Truqia të 192 mijë dozave të vaksinës kineze.

Në ndër qytetaët që ka marr këtë vaksinë në qytetin e Durrësit ka qenë edhe ish-anëtari i Byrosë Politike Muho Asllani. Ai është shprehur në një intervistë për abc news, se ka besim tek vaksina kineze.

“Jam Muho Asllani 84 vjeç. Në 6 rrethe sekretar i PPSH-së së Enver Hoxhës.  Me kinezët kemi pas marrëdhënie jashtëzakonisht të mira. Kur u prishëm me Bashkimin Sovjetik, Kina na ndërtoi tërë këto uzina. Dhe unë u binda që kinezët ndoshta kanë vënë dorën në zemër e s’dojnë me na bë të keqen , por të mirën”, u shpreh ai./Opinion.al  

 

 

Pas