Sociale

Arjan Sala në fanelat e kombëtares: Heroi i heshtur mes nesh


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:56 - 28/03/21 |
Opi Nion

Arjan Sala, 32-vjeçari që humbi jetën mes flakëve në një magazinën e qendrës tregtare “Casa Italia” disa ditë më parë, është kujtuar sot edhe nga djemtë e skuadrës kombëtare.

Në ndeshjen eleminatore përballë Anglisë, djemtë kuq e zi kanë mbajtur të veshura fanela me portretin e Arjanit. “Heroi i heshtur mes nesh”, shkruhej në fanelat që kishin veshur djemtë e kombëtares.

Shefi I sigurisë Arjan Sala, humbi jetën brenda magazinës në tentativë për të shuar flakët dhe pasi kishte nxjerrë nga zjarri disa prej punonjësve të saj./Opinion.al

Pas