Aktualitet

Vaksinohen sot 45 të moshuar në azilin e Shkodrës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:25 - 16/02/21 |
Doriana Çepunaj

Sikurse u njoftua edhe më herët pas vaksinimit të mjekëve në Shkodër, këtë të martë ka nisur vaksinimi i të moshuarve në vendin tonë.

Të parët që kanë marrë dozën antiCOVID kanë qenë disa të moshuar nga azili shtetëror i pleqve në qytetin veriperëndimor.

Të pranishëm ishin kryeministri Edi Rama, ministrja Ogerta Manastirliu dhe shefja e Departamentit të Epidemiologjisë pranë ISHP-së Silva Bino. Manastirliu theksoi se ditën e sotme do të përfundojë vaksinimi për 45 të moshuarit në këtë shtëpi të moshuarish për të nisur më pas me të tjerët.

 “Të moshuarit që jetojnë në shtëpinë e të moshuarve kanë kushte shumë të mira. Sot jemi në shtëpinë e të moshuarve në kuadër të vaksinimit të kombinuar. Do të bëjmë vaksinat për të moshuarit që jetojnë në shtëpinë e të moshuarve. Ne kemi bërë një strategji që në fillim duke i mbajtur stafet të mbyllura në shtëpinë e të moshuarve”, tha ministrja.

Pas