Aktualitet

FOTO/ COVID-19 i merr jetën një tjetër mjeku në Shqipëri


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:09 - 16/02/21 |
Semiljana Azizi

Një tjerët humbje nga bluzat e bardha si pasojë e virusit.

Mjeku dermatolog Llambro Bala në Vlorë nuk ka mundur të fitoj betejën me COVID-19, teksa ka ndërruar jetë ditën e sotme.

Lajmi është bërë i ditur nga Urdhri i Mjekëve të Shqipërisë, teksa shpreh ngushëllimet për humbjen e mjekut dermatolog.

 “Me dhimbje te thelle Urdhri i Mjekeve te Shqiperise njofton humbjen e Dr.Llambro Bala, mjek Dermatolog ne Vlore, si pasoje e Covid-19.

Urdhri i Mjekeve te Shqiperise shpreh ngushellimet me te sinqerta familjes, kolegeve dhe te afermeve te tij……. I paharuar qofte kujtimi i Tij!”, thuhet në postimin e shpërndarë në rrjetet sociale.

Ndërkohë që mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të Llambro Balaj ka dhënë dhe ish-ministri Arben Malaj, i cili shkruan në rrjete sociale:

Nje lajm i trishtueshme per nje nga mjeket e jashtezakonshem te Vlores. Nje njeri fisnik dhe i kudogjendur. Buzagaz dhe i pa pertuar. Ngushellime famijes! U prehte ne paqe!

Kolegeve ne fb u kerkoj ndjese per mbingarkesen e postimeve me lajme te tilla por i kam njohur edhe personalisht dhe dua tju shpreh mirenjohje deri ne fund./Opinion.al

Pas