Aktualitet

Vaksina anti-COVID të skaduara? ISHP i përgjigjet akuzave të Berishës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:27 - 14/10/21 |
Opi Nion

ISHP ka reaguar pas postimit të ish-kryeministrit Sali Berisha, i cili ku shkruhej që të ndalohet përdorimi i vaksinave të skaduara kundër COVID-19.

“Stop perdorimit te vaksinave te skaduara! Qytetari dixhital denoncon krimin e vaksinimit me vaksina te skaduara. Lexoni mesazhin dhe shikoni fotot e tij. sb. Pershendetje dr Te urj shendet ne radhe te par familjerisht te me jesh mir : jam nga perrenjas sot kam ber vaksinen dozen e dyt .fajzer mirpo mbas si e bera une kostaova se vakesina me duket e skaduar si mbas muajit qe ka ne flakont .tani kjo qeverri cfar sigurije na jep qe na ben vaksin te skaduar . Jam ber shum nervos skemi ku ta qajm hallin prandaj po te shkruaj .dhe po ta coj dhe foto vaksinen. Dhe me fal per shqetesimin qe po te bej sot me dat 14 .10 . 21 e bera.”-shkruhej në postimin e Berishës.

Në reagimin e ISHP thuhet vaksinat kundër COVID-19 janë të sigurta dhe metodat primitive nuk do e ndalin procesin jetik të vaksinimit,

Sipas këtij institucioni të gjitha vaksinat e ardhura vijojnë të kalojnë në filtrin rregullator dhe monitorohen me rigorizitet  për datën e  skadencës. ISHP, iu bën thirrje qytetarëve që të marrin sa më parë vaksinën kundër COVID-19.

Pas