InstaBIZ

Vajzat e ekranit/Nga kostumi serioz i lajmeve tek kostumi i banjës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:25 - 27/08/20 |
Opi Nion

Stina e verës duket se e bën edhe më të dukshme praninë e rrjeteve sociale dhe vanitetin e tyre, ndërkohë që një pjesë e mirë e publikimeve në to, janë nga plazhet apo bregdeti.

E duket se kësaj tendence nuk i kanë shpëtuar as vajzat e edicioneve informative, të cilat këtë verë kanë guxuar pak më shumë se zakonisht dhe kanë ndarë në rrjetet sociale imazhe që nxjerrin më në pah hiret e tyre femërore.

Jemi mësuar t’i shohim të veshura me kostumin serioz të edicioneve të lajmeve, por këto vajza duken edhe më të hijshme, me kostumin e banjës.

Ola Bruko

Prej vitesh nga një figurat kryesore të edicioneve informative në News 24, gazetarja Ola Bruko nuk  ka qenë thuajse kurrë protagoniste e kronikave rozë apo lajmeve vanitoze. Megjithatë, këtë verë Ola ka shpërndarë në rrjetin instagram një numër jo të vogël fotografish nga plazhi. Dhe ndonëse mami, ajo ka një trup të bukur!

 

Brikena Prifti

Nga profili i saj në instagram, duket se Brikena Prifti është një vajzë që i pëlqen të luajë përpara aparatit fotografik. Gazetarja e TV Klan nuk heziton që jashtë studios së lajmeve të  shfaqet në një imazh tjetër, dhe linjat perfekte ja japin këtë mundësi.

 

 

Fabiola Hoxha

Prej vitesh në gazetari, Fabiola Hoxha ëhtë vajza e brishtë në dukje që me sukses mbuloi një sektor të vështirë, si ai i kronikës, për të kaluar më pas në studion e lajmeve. Por gazetarja e ABc news, duket se ka një raport mjaft të mirë edhe me fotografinë, pasi vazhdimisht në rrjetet sociale publikon foto profesionale. Me linja mjaft elegante, Fabi siç e thërrasin miqtë nuk nguron të tregojë pak më shumë nga vetja.

 

Matilda Mçini

Matlida Mçini është gjithashtu një nga spikeret e lajmeve, që këtë verë në instagramin e saj ka sjellë edhe disa foto nga plazhi. Kujtojmë se dikur ajo ka qenë një modele e suksesshme, reflekse që me sa duket nuk i ka humbur./Opinion.al

Pas