-Jetë dhe Stil

Sulmohet nga luaneshat e tij, humb jetën mbrojtësi i kafshëve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:10 - 27/08/20 |
Opi Nion

West Mathewson, një mbrojtës i njohur i kafshëve në Afrikën e Jugut ka humbur jetën pasi është sulmuar nga dy luanesha të cilat sapo i kishte shpëtuar nga një zonë gjuetie.

69-vjeçari i ishte dedikuar pikërisht kujdesit ndaj felinëve, që më pas i linte të lirë në natyrë.

Ai ishte duke ecur në zonën e tij së bashku me dy luaneshët që papritur kanë nisur të grinden mes tyre duke sulmuar më pas Mathewson para syve të së shoqes, e cila po i ndiqte me makinën e saj.

E shoqja ka tentuar t’i largojë kafshët, por ka qenë e kotë. Mathewson ishte kafshuar dhe kishte vdekur nga plagët e marra./Opinion.al

 

 

Pas