Sport

Fitore dhe spektakël, Teuta kalon në turin tjetër të Europa League


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:37 - 27/08/20 |
Al Do

Teuta ka tejkaluar pritshmëritë duke fituar ndaj Beitar Jerusalem.

Ekipi durrësak kalon kështu në turin e dytë paraeliminator të Europa League.

Teuta fitoi me rezultatin e pastër 2-0, me gola të Krasniqit (6’) dhe Hebajt (87’).

Pavarësisht përpjekjeve, miqtë nga izraeli arritën të rrezikonin shumë pak herë portën e Frashërit, kjo për meritë të skuadrës durrsake.

Tashmë skuadra e Teutës duhet të presë datën 31 gusht për të mësuar kundërshtarin në raundin e dytë të Ligës së Europës./ Opinion.al

Pas