Aktualitet

Ushtria shqiptare merr komandën e forcave të NATO-s në kufi me Rusinë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:55 - 31/12/21 |
Opi Nion

Kontigjenti i ushtrisë shqiptare ka marrë komandën e forcave të NATO-s në kufi më Rusinë.

Lajmi është bërë i ditur përmes një postimi në faqen zyrtare të Prezencës së NATO-s në “Facebook”, ku edhe janë publikuar pamje nga ceremonia.

Kontingjenti shqiptar i Grupit Battle eFP të Letonisë mbajti së fundmi ceremoninë e transferimit të autoritetit në kampin Adazi.

Duam të falënderojmë anëtarët që po shkojnë në shtëpi për punën dhe përkushtimin e tyre të palodhur dhe mirëpresim anëtarët e ardhshëm në mision!”,-shkruhet në bashkëngjitur me fotot.

Pas