Bota

Ushtria izraelite sulmon Gazan, 9 mijë rezervistë thirren në kufij  


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:46 - 13/05/21 |
Opi Nion

Ushtria izraelite ka hyrë në Gaza. Turpa nga ajri dhe toka  aktualisht po sulmojnë në Rripin e Gazës sipas informacioneve të dhëna nga vetë ushtria.

Izraeli ka grumbulluar trupa në kufirin me Gazan, ndërsa nga sulmi ndaj një fshati në veri të Rripit  kanë humbur jetën 11 persona, bën me dije Ansa. Njëkohësisht njoftohet se Izraeli ka thirrur të paktën 9 mijë rezervistë në kufirin me Gazan.

Në ditën e katërt të konfliktit, shanset për një armëpushim të afërt duket të zvogëlohen./Opinion.al

Pas