Aktualitet

Dita nis me vranësira, si parashikohet të jetë moti sot


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:13 - 14/05/21 |
Opi Nion

Gjatë ditës së sotme masat ajrore më origjinë veriperëndimore do të diktojnë kushtet e motit në vendin tonë. Për pasojë deri në mesditë moti mbetet me vranësira të dendura dhe kthjellime të pakta, ku herë pas here do të gjenerojnë shira të dobët.

Ndërsa mesdita do të sjellë fuqizim të vranësirave, të cilat në rajonin verilindor si dhe në zonat lindore do të gjenerojnë rrebeshe afatshkurtra shiu duke lënë pjesën tjetër të vendit në ndikimin e motit të vranët.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit ulen lehtë në vlerat minimale por rriten në ato maksimale, duke u luhatur nga 7°C mëngjesi deri në 25°C mesdita.

Era do fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi 50 km/h nga drejtimi jugor duke gjeneruar në det dallgëzim 4 -5 ballë./Opinion.al

Pas