Kryesore

“Ushtri fantazmash”, Këlliçi nxjerr profilet false të mbrojtësve të qeverisëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:46 - 07/08/22 |
Opi Nion

Deputeti Belind Këlliçi ka akuzuar qeverinë se paguan militant dhe mbështetës, që me profile të rreme komentojnë pozitivisht punën e saj në rrjetet sociale.
Në një kohë kur mbështetja në rrjete duket se po kthehet në një “armë të fortë” të PR politik, Këlliçi shprehet se në rastin në fjalë ato gatuhen në gatuhen në zyrat e qeverisë dhe shpërndahen nga një ushtri komentuesish fantazmë.

“Një ushtri fantazmash që adhuron qeverinë. Emra dhe fotofytyra të vjedhura nga ata që na vjedhin çdo ditë.

Komentet gatuhen në zyrat e qeverisë dhe shpërndahen nga një ushtri komentuesish që i paguajnë me paratë e shqiptarëve. Kjo është mbështetja reale që kanë”, shkruan Këlliçi./Opinion.al

Pas