Bota

Uragani godet Amerikën Qendrore, raportohet për viktima


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:28 - 04/11/20 |
Opi Nion

Disa shtete të Amerikës Qendrore janë goditur uragani “Eta”, i cili shkaktoi viktima dhe dëme të mëdha materiale.

Mësohet se 2 persona humbën jetën nga rrëshqitjet e dheut në minierën ku ata punonin në Nikaragua, ndërsa një tjetër viktimë u regjistrua dhe në shtetin fqinj të Hondurasit.

“Eta” në fillim goditi Nikaraguan si një uragan i kategorisë së katërt me erëra deri në 225km/h për t’u të humbur më pas forcën e për t’u kthyer në një stuhi tropikale./ Opinion.al

Pas