Aktualitet

“Unë gomari”, ja me cilën kafshë krahason kryeministri Bashën dhe Metën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:36 - 04/02/21 |
Doriana Çepunaj

Kryeministri, Edi Rama, ka ndarë këtë të enjte me ndjekësit një video komike në rrjetin social Instagram.

Gjatë një bisede të zhvilluar me një nga banorët në Shijak, Rama e pyet të zotin e shtëpisë se cila nga kafshët do ishte ai, presidenti Ilir Meta dhe kryedemokrati Lulzim Basha.

Kryeministri ka karakterizuar veten si “gomar” punëtor, ndërsa qytetari e ka cilësuar Metën si ujk dhe Bashën si ari polar.

“Gomari, ujku dhe arushi polar” shkruan Rama krahas postimit të tij.

Pjesë nga biseda

Rama: Çfarë kafshe do isha unë? Sipas teje se je i fushës.

Banori: Kafsha më punëtore.

Rama: Gomari, Gomari është më punëtori. I mban të gjitha ngarkesat i çon në destinacion, i kthen. Po presidenti, çfarë kafshe është sipas teje?

Banori: Ujk.

Rama: Po ky tjetri çfarë është?

Banori: Luli është ariu polar.

Rama: Ai arush polar, jo ari polar.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Edi Rama (@ediramaal)

Pas