Rajoni

COVID në Kosovë, regjistrohen 5 viktima dhe 318 raste të reja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:20 - 04/02/21 |
Doriana Çepunaj

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë njoftoi të hënën se 5 persona kanë humbur jetën dhe janë regjistruar 318 raste të reja me COVID-19.

Rastet e vdekjes janë nga komunat: Gjakovë 1 rast (80 vjeç), Kamenicë 1 rast (65 vjeç), Kaçanik 1 rast (72 vjeç), Prizren 1 rast (72 vjeç) dhe Vushtrri 1 rast (80 vjeç)”, thuhet në njoftimin e IKSHPK-së.

Rastet e reja me virusin COVID-19 u evidentuan pas ekzaminimit të 2.303 testeve. Raportohet gjithashtu se janë shëruar edhe 214  pacientë. Raste aktive me COVID-19 në Kosovë vazhdojnë të jenë 6.659./Opinion.al

Pas