Aktualitet

Ulen temperaturat, parashikimi i motit për sot


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:17 - 26/10/21 |
Opi Nion

Gjatë ditës së sotme në vendin tonë vijon qarkullimi i masave të ftohta që kanë depërtuar nga veriu i Europës drejt Ballkanit duke kushtëzuar në territorin Shqiptar, mot të kthjellet por të ftohtë.

Pjesa e dytë e ditës, sjell në zonat Veriperëndimore dhe skajin Jugor, herë pas here vranësira të shpeshta por mundësia për reshje është thuajse zero.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të rriten lehte në mëngjes por ulen lehtë në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 3°C deri në 21°C..

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi verior – verilindor duke sjell në brigjet detare dallgëzim jo më shumë se 2 ballë./Opinion.al

Pas