Aktualitet

Ulen sërish temperaturat, si do jetë moti për sot


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:08 - 22/09/21 |
Opi Nion

Gjatë ditës së sotme moti në vendin tonë do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësirash, ku më të dukshme do të jenë në orët e mesditës dhe lagështira e lartë në ajër do të ndihmojë në krijimin e shirave të papërfillshëm dhe të izoluar. Ndërsa paraditja dhe mbrëmja në vendin tonë do të jenë kryesisht në ndikimin e motit të kthjellët dhe kalimeve të lehta të vranësirave.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të bien në mëngjes dhe mesditë, duke luhatur vlerat ditore nga 10°C deri në 29°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Verior-Veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 3 ballë.

Pas