Bota

Ukraina në BE, Medvedev: Po sikur edhe BE të zhduket?Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:47 - 19/06/22 |
Opi Nion

“Po sikur edhe BE-ja të zhduket deri atëherë? Kjo më bën të mendoj se çfarë skandali për ato sakrifica që janë bërë në altarin e anëtarësimit në BE dhe çfarë mashtrimi i pritjeve të ukrainasve të pakënaqur? Për të mos ndjellë ters … ”

Ish-kryeministri dhe ish-presidenti rus, tani nënkryetar i Këshillit të Sigurimit të Federatës Ruse, Dmitri Medvedev, rikthehet për të sulmuar përmes Telegramit duke kërcënuar Evropën në një postim, ku analizon procesin e anëtarësimit të Ukrainës në BE.

Ukrainasit do të jenë nën “vëzhgim për dekada. Prandaj, afati i vërtetë është mesi i shekullit. Jo më parë,” tha ai./Opinion.al

Pas