Bota

Ukraina bombardohet sërish, alarm ajror në disa rajoneBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:09 - 02/01/23 |
Opi Nion

Gjendje e alarimti ajror është dhënë në disa zona të Urkainës, ndërsa shpërthime të reja janë raportuar në rajonet e Kievit, Zaporizhzhia dhe Dnipropetrovsk.

Mediat vendase dhe ruse e raportuan këtë, duke shtuar se alarmi i sulmit ajror u ndez në disa rajone të vendit.

Kyiv Independent flet për shpërthime që ndodhën në orët e para të natës në kryeqytetin ukrainas, ku administrata ushtarake e qytetit konfirmoi se ka aktivizuar anti-ajrorin.

Transmetuesi Strana raporton për një shpërthim në Dnipro. Agjencia Tass flet për tre shpërthime të raportuara në Zaporizhzhia dhe një në Melitopol. Alarmi i sulmit ajror ra në rajonet e Kievit, Dnipropetrovsk, Zaporizhzhia, Kherson, Mykolaiv, Kirovohrad, Vinnytsia, Cherkasy dhe Poltava./Opinion.al

 

 

Pas