Kronikë

U vetëplagos me armë zjarri, arrestohet 26-vjeçari në Kurbin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:34 - 04/06/20 |
Opi Nion

Një 26-vjeçar është arrestuar nga Policia e Kurbinit pasi është vetëplagosur me armë zjarri. I riu mësohet se është paraqitur rreth orës 23:15 të mbrëmjes së djeshme në spital për ndihmë mjekësore.

Pas marrjes së njoftimit, Policia dhe grupi hetimor kanë shkuar në vendngjarje dhe nga  hetimet rezultoi se 26-vjeçari ishte vetëplagosur aksidentalisht në këmbë me armë zjarri, në banesën e tij.

Në cilësinë e provës materiale është sekuestruar arma tip pistoletë, më të cilën është vetëplagosur i riu.Tashmë, mbi 26-vjeçari rëndon akuza “Armëmbajtja pa leje”.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kurbin, për veprime të mëtejshme./ Opinion.al

Pas