Aktualitet

KPK shkarkon kryetaren e Gjykatës së Kavajës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:30 - 04/06/20 |
Opi Nion

Ditën e sotme, Komisioni i Pavarur i Kualifikimit shkarkoi nga detyra kryetaren e Gjykatës së Kavajës, Entela Shedula.

Procesi i vetingut për gjyqtaren Shedula u krye për të tre kriteret nga trupa gjyqësore e drejtuar nga Xhensila Pine, me relatore Suela Zhegu dhe anëtare Brunilda Bekteshi.

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit konstatoi mungesë burimesh të ligjshme për ndërtimin e një shtëpie 3-katëshe në Kavajë si dhe pasaktësi të tjera./ Opinion.al

Pas