Kryesore

“U ul në gjunjë dhe m’u lut”, Basha-Metës: Trego të vërtetën dhe thuaje se…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:51 - 30/11/21 |
Opi Nion

Kryetari i PD, Lulzim Basha i është përgjigjur Presidentit Ilir Meta lidhur me deklaratat për anulimin e datës së zgjedhjeve të 2019 në mënyrë që të qetësoheshin protestuesit.

Basha e konsideroi gënjeshtër këtë deklaratë dhe i kërkoi Metës që të tregoj të vërtetën se kush ka qenë personi që i kërkoi një gjë të tillë.

“Janë mashtrime dhe gënjeshtra, kam dhe dëshmitarë. Është në nderin e tij të tregoj të vërtetën se kushe  ia kërkuar. Është mirë që Meta të tregoj të vërtetën siç është dhe është në nderin e tij ta tregoj se kush ia ka kërkuar. Unë nuk jam zëdhënësi i tij,”-tha Basha në “Abc”.

Presidenti tha pak ditë më parë se Basha i ishte ulur në gjunjë dhe me lot në sy i kishte kërkuar në Gjermani që të anulonte datën e zgjedhjeve lokale në vitin 2019 dhe se protesta e organizuar në qershor të atij viti i kishte dalë jashtë kontrollit./Opinion.al

Pas