Aktualitet

U rindërtua, Rama: Shkolla në Durrës fiton çmimin ndërkombëtar


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:24 - 26/07/21 |
Opi Nion

Shkolla “Bedrie Bebeziqi” në Durrës, është shpallur fituese e çmiimit prestigjioz ndërkombëtar të arkitekturës.

Lajmi është bërë ditur nga kryeministri Edi Rama nëpërmjet një postimi në faqen e tij zyrtare në “Facebook”, ku ka publikuar dhe foto nga shkolla

Krahas fotove, kreu i qeverisë shkruan se shkolla “Bedrie Bebeziqi” ishte një gërmadhë nga tërmeti i 26 nëntorit të vitit 2019, ndërsa tashmë është fituese e një çmimi prestigjioz./Opinion.al

Pas