Aktualitet

U miratuan në Kuvend, Rama dhe ministrat betohen nesër te Presidenti Meta


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:38 - 17/09/21 |
Opi Nion

Pasi morën votëbesimin e Parlamentit qeveria “Rama 3” ditën e nesërme do të betohet te Presidenti, Ilir Meta. Ky është hapi i radhës dhe më pas kabineti Rama 3 do të nisë punën.

Në një seancë maratonë që nisi ditën e djeshme në orën 10:00 të mëngjesit dhe përfundoi në orët e para të mëngjesit të sotëm, ligjvënësit votuan me 77 vota pro, 53 kundër dhe 1 abstenim qeverinë dhe programin e socialistëve për katër vitet e ardhshme.

Seanca u shoqërua me debate mes mazhorancës dhe opozitës. Kreu i PD Lulzim Basha dhe deputetët e PD kanë refuzuar të flasin pa praninë e kryeministrit Edi Rama në Kuvend, duke krijuar dhe tensione, dhe duke ndërprerë disa herë seancën./Opinion.al

Pas