Aktualitet

U infektua me COVID-19, Kim Jong Un letër Trump


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:10 - 03/10/20 |
Opi Nion

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un i ka uruar shërim të shpejtë presidentit Donald Trump, pas infektimit me koronavirus.

Mediat koreano-veriore shkuajnë se Kim shpreson sinqerisht që Trump dhe Zonja e Parë të shërohen sa më shpejt të jetë e mundur.

Jo vetëm Kim, por edhe kryeministri britanik, Boris Johnson, presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan dhe deri te kryeministri ynë, kanë uruar shërim të shpejtë Trumpit dhe bashkëshortes së tij./Opinon.al

Pas