Kronikë

U hodh nga autobusi për t’i shpëtuar aksidentit, pasagjerja vdes në spital


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:27 - 05/06/21 |
Opi Nion

Një autobus udhëtarësh ka pësuar defekt në Tregan të Elbasanit mbrëmjen e djeshme teksa nga paniku  një pasagjere është hedhur për të shpëtuar nga ndonjë rrezik i mundshëm aksidenti.

Sipas News24, si pasojë e plagëve të marra, pasagjerja është transportuar me urgjencë në spitalin Kirurgjik të Elbasanit, ku ka ndërruar jetë.

Ndërkohë që njoftohet se në autobus kanë qenë edhe 15 persona të tjera, te cilët janë jashtë rrezikut për jetën dhe pa asnjë dëmtim.

Policia ka shoqëruar në Komisariat shoferin për t’u marrë në pyetje dhe për të zbardhur më tej ngjarjen./Opinion.al

Pas