Aktualitet

U dënua me 3 vite burg/Manja takon Bojken Lakon:Biseduam dhe dakorduam për një…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:00 - 11/04/22 |
Opi Nion

Ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja ka takuar sot këngëtarin Bojken Lakon, i cili u dënua nga gjykata me 3 vite burg për veprën penale “Ndërtim pa leje”.

Në një postim në rrjetin social “Facebook”, ministri Manja shkruan se pavarësisht çfarë ka ndodhur, tashmë kryerja e shërbimit të provës nga ana e këngëtarit do të jetë shembulli i parë i një qasjeje dhe vizioni tjetër për këtë shërbim.

Ai shton se në kuadër të shërbimit të provës që Lako duhet të kryejë, u dakorduam për një projekt që pitet të vihet në jetë shumë shpejt.

Nuk mund të kthejmë pas çka ndodhur, por mund të bëjmë që shërbimi i Bojkenit ndaj komunitetit të mos shihet si provë, por si kontribut, ashtu si ai ka ditur gjithmonë ta japë. E pse jo, të jetë shembulli i parë i një qasjeje dhe vizioni të ri që kemi për Shërbimin e Provës dhe në këtë panoramë të re, së bashku me Bojkenin, biseduam dhe dakorduam për një projekt mjaft interesant, të cilin e pres me padurim të vihet në jetë”,-shkruan ministri i Drejtësië./Opinion.al

Pas