Kryesore

“U braktisën zgjedhjet”,Basha pas 6 marsit: PD do të bëjë reflektim të thellë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:49 - 07/03/22 |
Opi Nion

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar për herë të parë për zgjedhjet e pjesshme të 6 marsit, ku në 5 bashki ka dalë forcë e tretë.

Në një prononcim për mediat, Basha është shprehur se shumë nga qytetarët kanë zgjedhur të mos marrin pjesë në procesin e votimit dhe shumë prej tre kanë qenë mbështetës të PD.

Me mospjesëmarrje të madhe e më ulët votues të mitë, e braktisën se nuk kishte asnjë garanci shtesë. S’jam këtu për të debatuar me ju. E ka sqaruar Tabaku dje se aleanca e non gratave kërcënoi komisionerët vendas. Ne kemi denoncuar në SPAK 3 denoncime për Shkodrën, Dibrën dhe Rrogozhinën. Pra njerëzit e kuptojnë mirë që republika ka arritur në një pikë të papranueshme, e tregoi me mospjesëmarrje dhe elektorati. Na takon edhe ne të bëjmë reflektim të thellë”,-tha Basha./Opinion.al

Pas