Aktualitet

U arrestua nga SPAK, Rama firmos shkarkimin e kryebashkiakut të Lushnjës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:54 - 07/07/21 |
Opi Nion

Këshilli i Ministrave, me propozim të ministrit të Brendshëm Bledi Çuçi, ka shkarkuar ditën e sotme kryetarin e bashkisë së Lushnjës, Fatos Tushe.

Tushe u arrestua një ditë më parë nga SPAK i akuzuar për disa raste korrupsioni, teksa sëbashku me të janë arrestuar dhe 10 persona të tjerë.

Kujtojmë se Fatos Tushe drejton këtë bashki prej 3 mandatesh, ndërsa përfaqëson Partinë Socialiste. Më herët ai bashkë me sekretaren e tij mbetën të plagosur më 31 dhjetor të 2020-ës, pasi në zyrë iu hodh lëndë plasëse.

Pas